AKCE: Využijte nyní dopravu ZDARMA + DÁREK pro objednávky od 990 Kč!

„I neřest může být zdravá,“ myslí si Marta Dancingerová

Marta-3-manulo

Před nedávnem jsme strávili den se sympatickou herečkou Martou Dancingerovou, kterou můžete znát z divadelních prken i televizních obrazovek. Popularitu jí přinesla hlavní role v Kukačkách, v novém seriálu Duch si zase zahrála roli ambiciózní policejní vyšetřovatelky. Loni jí vyšla povídková knížka Nesmělí. S pětiletým synem Toníkem a hercem Markem Pospíchalem žijí v Praze. Během našeho rozhovoru nám prozradila, jak odpočívá, jak se udržuje v kondici i co patří mezi její největší prohřešky.

Marto, kdy ses začala věnovat herectví?

Herectví jsem se začala věnovat, když mi bylo asi 15 let, rozhodla jsem se zkusit přijímačky na brněnskou konzervatoř. Tam jsem vlastně úplně poprvé v životě stála na jevišti. Takže přijímací zkoušky na herectví byly mojí úplně první zkušeností s divadlem. 

Jak trávíš volný čas?

Svůj volný čas trávím moc ráda venku v přírodě. Miluju hory. A ve městě jsem si v poslední době oblíbila jízdu na koloběžce, na které jezdím skoro každý den, ráno na ní vozím do školky syna Toníka. 

Marta-2-manulo

 

Čím ještě se udržuješ v kondici?

Myslím, že hlavně nějakým pravidelným, přirozeným pohybem. Ale taky třeba stravou. Snažím se jíst zdravě, několikrát za den po menších porcích. A vybírám si takové produkty, které nejsou zatěžkané zbytečným cukrem a tukem. 

Co děláš pro udržení psychické pohody? Přeci jen skloubit natáčení, divadlo a péči o rodinu musí být náročné.

Pro udržení psychické pohody se snažím být každý den alespoň na chvíli úplně sama a v tichu, bez vnějších vlivů. Ale musím přiznat, že taky ráda mlsám. Takže docela ujíždím na zdravějších variantách sladkostí. Sladké je taková moje neřest. Miluju třeba sušené mango. 

Marta-1-manulo

A jak pečuješ o svou pleť?

Vzhledem k častému líčení v divadle a při natáčení se pak doma snažím dopřávat si kvalitní přírodní péči. Ráda podporuji lokální výrobce kosmetiky. Je opravdu radost ji používat, pro všechny smysly.