AKCE: Využijte nyní dopravu ZDARMA + DÁREK pro objednávky od 990 Kč!

„Zdravý způsob života je pro každého,“ říká Tereza Martincová

Tereza-martincova-manulo

Nahlédněte do běžného dne úspěšné tenistky Terezy Martincové, která letos obsadila 40. místo v prestižním žebříčku WTA. Nedávno se vrátila z turnaje v USA. Nyní má před sebou přípravu na Billie Jean King Cup (bývalý Fed Cup), kde bude reprezentovat Českou republiku. Má vůbec kdy odpočívat? A jaký je její vztah k jídlu? S Terezou jsme strávili velkou část jejího nabitého programu. Na otázky nám odpovídala na kurtech v pražské Štvanici, kde trénuje, ale i v její oblíbené kavárně nebo parku.

Terko, od kolika let se věnuješ tenisu?

Sportuji od dětství a tenisu se věnuju zhruba od svých sedmi let.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Můj každodenní harmonogram vypadá tak, že jsem v podstatě od rána do večera v pohybu. Hned dopoledne trénuju a celý program zahrnuje dva tenisové tréninky a kondiční trénink v posilovně. Večer už se snažím o relax. 

tereza-martincova-2-manulo

Co pro tebe znamená odpočinek?

Ráda trávím čas venku, na procházce a samozřejmě s rodinou a přáteli. Moc ráda jsem i ve společnosti zvířecích parťáků.

Jaký máš vztah k jídlu? 

Vzhledem k tomu, co dělám, je pro mě jídlo hlavně nutné palivo. Musím si dávat pozor na to, co do sebe dávám, protože strava má vliv na výkon a fyzickou kondici. Ale samozřejmě si výjimečně dopřeju i něco nezdravého.

Jak se po ránu nejlépe nastartuješ?

Součástí každé mojí snídaně je už dlouho čaj Matcha. Na tom si opravdu ujíždím a vždycky mě spolehlivě nakopne do nového dne.

tereza-martincova-3-manulo

Jak se pečuješ o svoji psychickou pohodu? 

O psychické zdraví se snažím starat právě tím, že se jdu projít do přírody. Ráda si jen tak sednu do klidu, koukám po okolí a rozjímám. Tyhle chvíle ráda využívám i k tomu na něčem si smlsnout. 

Myslíš si, že zdravý životní styl je pro každého?

Myslím si, že ano. Cestou zdravého způsobu života s pohybem a vyváženou stravou se může vydat každý. Samozřejmě je ale na každém z nás, jakou cestu si zvolí a jestli pro sebe chce to nejlepší. 

tereza-martincova-4-manulo