AKCE: Využijte nyní dopravu ZDARMA + DÁREK pro objednávky od 990 Kč!

„Zdravý způsob života je pro každého,“ říká Tereza Martincová

Tereza-martincova-manulo

Nahlédněte do běžného dne úspěšné tenistky Terezy Martincové, která letos obsadila 40. místo v prestižním žebříčku WTA. Nedávno se vrátila z turnaje v USA. Nyní má před sebou přípravu na Billie Jean King Cup (bývalý Fed Cup), kde bude reprezentovat Českou republiku. Má vůbec kdy odpočívat? A jaký je její vztah k jídlu? S Terezou jsme strávili velkou část jejího nabitého programu. Na otázky nám odpovídala na kurtech v pražské Štvanici, kde trénuje, ale i v její oblíbené kavárně nebo parku.

Terko, od kolika let se věnuješ tenisu?

Sportuji od dětství a tenisu se věnuju zhruba od svých sedmi let.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Můj každodenní harmonogram vypadá tak, že jsem v podstatě od rána do večera v pohybu. Hned dopoledne trénuju a celý program zahrnuje dva tenisové tréninky a kondiční trénink v posilovně. Večer už se snažím o relax. 

tereza-martincova-2-manulo

Co pro tebe znamená odpočinek?

Ráda trávím čas venku, na procházce a samozřejmě s rodinou a přáteli. Moc ráda jsem i ve společnosti zvířecích parťáků.

Jaký máš vztah k jídlu? 

Vzhledem k tomu, co dělám, je pro mě jídlo hlavně nutné palivo. Musím si dávat pozor na to, co do sebe dávám, protože strava má vliv na výkon a fyzickou kondici. Ale samozřejmě si výjimečně dopřeju i něco nezdravého.

Jak se po ránu nejlépe nastartuješ?

Součástí každé mojí snídaně je už dlouho čaj Matcha. Na tom si opravdu ujíždím a vždycky mě spolehlivě nakopne do nového dne.

tereza-martincova-3-manulo

Jak se pečuješ o svoji psychickou pohodu? 

O psychické zdraví se snažím starat právě tím, že se jdu projít do přírody. Ráda si jen tak sednu do klidu, koukám po okolí a rozjímám. Tyhle chvíle ráda využívám i k tomu na něčem si smlsnout. 

Myslíš si, že zdravý životní styl je pro každého?

Myslím si, že ano. Cestou zdravého způsobu života s pohybem a vyváženou stravou se může vydat každý. Samozřejmě je ale na každém z nás, jakou cestu si zvolí a jestli pro sebe chce to nejlepší. 

tereza-martincova-4-manulo

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení