AKCE: Využijte nyní dopravu ZDARMA + DÁREK pro objednávky od 990 Kč!

Jak na zdravé opalování

Manulo_banner blog do článku

Taky milujete léto? Všechny ty dlouhé teplé dny, přírodu v plné kráse, lenošení u vody a hlavně slunce! Bez něj by nebyl život. Určitě znáte české pořekadlo: „Kam nechodí slunce, chodí lékař.“ Sluneční záření je totiž nejlepším zdrojem pro doplnění vitamínu D. Nic se ale nemá přehánět.

Chystáte-li se strávit celý den na koupališti, určitě si do tašky přibalte opalovací krém. A použijte ho. Je prokázáno, že nadměrné slunění způsobuje předčasné stárnutí kůže. V tom horším případě její rakovinu.

Na trhu můžete vybírat mezi mnoha značkami ochranných přípravků. Rozdíly jsou především v jejich složení. První možností ochrany proti slunci je chemický UV filtr. Takové prostředky obsahují sloučeniny, které pronikají do pokožky a přeměňují záření na teplo. Mimo jiné jsou ale součástí složení také parabeny, silikony a syntetické vůně.

Věděli jste, že přechod z SPF 30 na SPF 60 blokuje pouze o 1 % více, tedy 98 % slunečního záření? SPF 15 zase blokuje pouze 93 % slunečního záření.

U nás v Manulu jednoznačně vítězí přírodní opalovací krémy. Pokožku chrání pomocí minerálních látek, které vytváří na kůži štít a UVA a UVB paprsky odráží. Mezi tyto aktivní složky patří například oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý. Jejich výhodou je, že nedráždí pokožku a jsou skvělou volbou pro lidi s alergií, citlivou kůží a samozřejmě pro děti. Součástí těchto přípravků jsou navíc antioxidanty, mezi nimi i vitamín E, které zajišťují extra ochranu proti volným radikálům. 

Manulo_banner blog do článku (1)

Vybrat přírodní opalovací krém je vcelku snadné. Taková kosmetika totiž většinou obsahuje jen pár látek. Určitě ale na přípravcích hledejte označení bez nanočástic. Tímto způsobem upravený minerální filtr se sice na kůži lépe roztírá, může se však vstřebávat do těla podobně jako UV filtr u konvenčních krémů. Ideální je se ochranným krémům s nanočásticemi zcela vyhnout. Studie totiž ukazují, že nanočástice jsou toxické nejen pro kůži, ale i pro trávicí trakt.

Pokud si nejste jistí, zkontrolujte, zda krém obdržel certifikaci, jakou je například EcoCert, CPK, BDIH, NaTrue. Ty zajišťují, že se jedná o čistě přírodní produkt. Protože to, co je šetrné k našemu tělu, je většinou ohleduplné i k našemu okolí. 

Víte, že látky obsažené v konvenčních opalovacích přípravcích našli výzkumníci ve vysokých koncentracích u vzorků odebraných z korálových ostrovů? Prokázali také, že tyto chemikálie jsou jednou z příčin jejich postupného odumírání. Není se čemu divit, že čím dál více přímořských států jako je Havaj, Panenské ostrovy nebo Thajsko vydávají nařízení, které zakazují prodej opalovacích krémů s chemickým filtrem. 


Podívejte se na výběr našich krémů na opalování i péči po slunění.